Z regenerativnimi metodami, prijaznimi do živali okolja in ljudi, pridelamo hrano, ki je bogata s hranili. To je posledica skrbi za optimalno mikrobiološko aktivnost prsti, ki rastline oskrbi z vsemi potrebnimi hranili.
Zaradi stalnega slabšanja kakovosti industrijsko pridelane hrane, degradacije okolja in vse manj stabilnih dobavnih verig je to danes ključnega pomena.
Regenerativno pridelavo načrtujemo tako, da uporabljamo potenciale naravnih procesov in v pridelavo vključujemo živali. Te pripomorejo k bogatenju površja zato, ker pospešujejo kroženje organske snovi in nam pomagajo pri preobrazbi površja.
Pri regenerativni pridelavi prepoznamo potenciale posameznih vrst živali in jih uporabitimo tako, da jim bo omogočeno kakovostno življenje v sožitju z naravnim okoljem.
Uporabljamo metode, s katerimi obogatimo količino organske snovi v prsti in povečamo biodiverziteto našega zemljišča. Tako prispevamo k boljšemu ponoru toplogrednega oglijkovega dioksida, boljšemu kroženju hranil in boljši sposobnosti prsti, da zadržuje vlago.
Vsak prispevek k blaženju posledic podnebnih sprememb šteje. Prav organska snov v prsti je največji ponor ogljikovega dioksida na svetu.